Online archiv

Vondráková, Adéla: Jako umělec-cizinec jsem se vždycky cítil mnohem svobodnější, Loutkář 1/2017, s. 28–30

O Jakubu Kroftovi není žádné klišé prohlásit, že si vydobyl mezinárodní uznání a zpečetil je řadou divadelních cen. Někdejšího uměleckého šéfa Divadla DRAK proto není třeba českému publiku nijak zvlášť představovat, nicméně se tento úspěšný český režisér v roce 2012 stal uměleckým šéfem Wrocławskiego Teatru Lalek a postupně zmizel z české divadelní scény. Jak ji vidí z odstupu?

Táhlo vás to do zahraničí už na škole?

Studoval jsem na začátku devadesátých let, kdy se po pádu železné opony otevřely hranice a objevilo se množství různých stipendií a výměnných programů na západních univerzitách. Domluvil jsem se anglicky, což v té době bylo v mojí generaci postižené komunistickým školstvím spíše výjimkou, a tak jsem jen využil toho, co se samo nabízelo. Dneska je to už těžké pochopit, ale tenkrát bylo pro kluka z východu cestování po světě něčím stejně neuvěřitelným jako cesta na …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.