Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Loutkové divadlo je stále doceňovanější uměleckou oblastí, Loutkář 1/2017, s. 22–23

Pokud si položíme prostou otázku, jak je na tom současné polské loutkové divadlo, je pro její zodpovězení určitě jednou z nejpovolanějších osobností paní Lucyna Kozień, šéfredaktorka odborného oborového časopisu Teatr lalek a zároveň ředitelka Teatru lalek Banialuka v Bielsku-Białej, který každé dva roky pořádá prestižní mezinárodní festival.

Kolik profesionálních loutkových divadel dnes v Polsku působí?

V současné době existuje v Polsku celkem pětadvacet příspěvkových loutkových divadel ve městech Będzin, Białystok, Bielsko-Biała, Gdaňsk, Jelení hora, Katovice, Kielce, Krakov, Lublin, Łomża, Lodž (zde působí dvě divadla), Olsztyn, Opolí, Poznaň, Rabka-Zdrój, Rzeszów, Słupsk, Štětín, Toruň, Wałbrzych, Varšava (zde jsou celkem tři loutkové scény) a Vratislav. Vedle nich funguje řada nezávislých divadel a souborů. Ročenka Divadlo v Polsku 2016, kterou vydává Divadelní ústav ve Varšavě, uvádí, ž…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
29. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.