Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Online archiv

Malíková, Nina: První dáma historie českého loutkového divadla, Loutkář 1/2017, s. 4–8

Před řadou let bylo velkým překvapením, že v rámci příprav na vydání Dějin českého divadla dojde také na zevrubné mapování loutkového divadla a že pro tento úkol byla na základě konkurzu vybrána Slovenka – Alice Dubská. Nikdo tehdy netušil, že právě ona se posléze stane nejrespektovanější odbornicí na historii českého loutkového divadla a že v této oblasti přinese řadu zásadních objevů posouvajících dějiny i vnímání této romantickými představami oplývající větve českého divadla. Udělala to skromně, ale s houževnatostí, zápalem, pečlivou přípravou a téměř detektivním talentem.

Rozhovor: Nina Malíková

Otázka na to, jak to začalo, bývá u rozhovorů skoro obligátní, ale u tebe je to o to zajímavější, že jsi do českého prostředí přišla ze Slovenska a, jak říkáš, příliš nedotčená živým divadlem.

Když jsem začala chodit do školy, fungovalo u nás ve škole v Seredi loutkové diva…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
Divadelní areál Bouda - zážitek, který jinde neseženete!

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.