Online archiv

Lohman Staubová, Nancy: UNIMA a UNESCO: dokonalé partnerství, Loutkář 4/2016, s. 94–95

Jsem přesvědčena, že vztah mezi UNIMA a UNESCO je ukázkou dokonalého partnerství. Organizace UNIMA (Union Internationale de la Marionnette), založená v roce 1929, „prosazuje mír a vzájemné porozumění mezi všemi lidmi bez ohledu na jejich původ a politické či náboženské přesvědčení prostřednictvím loutek.“ UNESCO (The United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) vzniklo v roce 1945 a o svém poslání uvádí na svých webových stránkách následující: „Mír musí vzejít z morální a intelektuální solidarity mezi lidmi. UNESCO se snaží vytvořit síť mezi národy, která tuto solidaritu umožní, podporou vzdělávání jako nezbytné podmínky lidského rozvoje a zlepšováním vzájemného porozumění jednotlivých kultur prostřednictvím ochrany a podpory kulturního dědictví a rozmanitosti.“

Jako ředitelka světového festivalu loutkového divadla ve Washingtonu DC v roce 1980, který zároveň hostil i 13. kongr…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.