Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Dobrá učebnice se vždycky hodí, Loutkář 4/2016, s. 98–99

Druhou osobností, kterou jsme požádali o kritické zhodnocení Kolárovy režisérské příručky, je vynikající režisérka a herečka Naivního divadla v Liberci Michaela Homolová. Její režijní práce se vyznačují velkým citem pro specifikum loutkového divadla a rafinovanou prací s materiálem. To koneckonců potvrzuje i zisk mnoha cen – její zatím poslední trofejí je letošní cena Erik (která ostatně nese podobu a jméno právě Erika Kolára) za jevištní báseň Čechy leží u moře.

Co vás napadlo bezprostředně po přečtení Kolárovy knihy 100+1 kapitola o režii loutkových her? Má tato de facto první loutkářská „učebnice“ co říci i dnešním loutkářským režisérům?

Je pravda, že u některých pasáží jsem se musela pousmát. Ale zároveň si říkám, že pro lidi, kteří se chtějí věnovat režii, ať už profesionálně, nebo v amatérském souboru, může být přínosná. Je tam mnoho čistě praktických rad, které j…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.