Online archiv

Makonj, Karel: Alternativa, či alternativy?, Loutkář 4/2016, s. 86–88

Jako další příspěvek k tématu publikujeme inspirativní referát prof. Karla Makonje přednesený na kolokviu nazvaném „Herectví v divadelních alternativách“, které se konalo na DAMU během festivalu vysokých uměleckých škol Zlomvaz v květnu 2010. (red)

Publicista Vladimír Hulec před časem ve svém komentáři Existuje divadelní alternativa?1 publikovaném v Divadelních novinách napsal: "Divadelní alternativu dnes nelze hledat výhradně skrze formu, způsob a místo prezentace. Dokonce ji nelze poměřovat ani nekomerčním postojem jejích tvůrců. Umělci, jež bychom tradičně nazvali alternativními, dnes žádají o granty, bez problémů vystupují i v prestižních sálech, ochotně přijímají společenské pocty a ceny, a dokonce bez mrknutí oka vystupují i v neurvale komerčních muzikálech a televizních seriálech. Necítí se být společenskou či uměleckou avantgardou, jako tomu bylo po celé 20. století. […] Alternativní divadlo …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.