Online archiv

Černá, Kamila: Zápisky z Přeletu, Loutkář 4/2016, s. 72–76

Přelet nad patnácti inscenacemi 26. ročníku oborové loutkářské přehlídky, která proběhla 4.–6. listopadu v pražském Divadle Minor.

V pátek zahájilo přehlídku představení Studia Damúza, volného sdružení absolventů DAMU a jejich přátel, které mělo na festivalu zastoupené tři inscenace – každou z nich připravil jiný inscenační tým. V Solo Matches patřilo autorství Zuzaně Vítkové, výtvarnici a spolu s kolektivem i režisérce tohoto titulu. Snová variace na motivy tří údobí lidského života, samoty a setkávání začíná na ztemnělé scéně. Herečka s celoobličejovou maskou stařenky otvírá kufřík, z něhož pomalu vytahuje předměty – vzpomínky na svůj život. Kufr má podobu velké krabičky od zápalek s etiketou inspirovanou známým designem zaniklé sušické sirkárny. Tento základní výtvarný nápad inscenace se v mnoha obměnách zopakuje – z krabice (od zápalek) se rodí nemluvně jako ztělesnění prvn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.