Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: První impuls pro malé a ještě menší, Loutkář 4/2016, s. 66–68

Bábkarská Bystrica (30. 9.–4. 10.), kterou už dvacet let pořádá banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí, letos přinesla mnoho impulsů, nejen ty dva deklarované. Festival je totiž po mém soudu velmi šikovně rozdělen na trojdenní inspirativní program pro mladší publikum (První impuls) a trojdenní určený dospělým (Druhý impuls). Divákům se tak při sledování festivalového programu lidově řečeno „nemíchají jablka s hruškami“.

Třetí impuls

Pro mě osobně byl asi nejsilnějším podnětem nový koncept festivalu nazvaný „tour“, díky němuž vyjeli divadelníci a festivaloví hosté do banskobystrického regionu za diváky, kteří by jinak ponechali celou akci bez povšimnutí. Přijetí bylo v jednotlivých městečkách a vesnicích (Ostrý Grúň, Hriňová, Divín, Braväcovo, Modrý Kameň) různorodé a asi nikdo z nás nezapomene na odzbrojující upřímnost obyvatel Ladomerské Viesky, kteří nás uvítali domácím pohoš…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.