Online archiv

Vondráková, Adéla: Cesta z Alfy do středu Země, Loutkář 4/2016, s. 56–57

Nejvyšší hora Českého středohoří má v sobě cosi zvláštního. Svou výškou dominuje širokému okolí, je největrnějším místem v Česku, a přesto nevzbuzuje vůbec žádný respekt – vždyť i její oficiální název zní tak familiárně. Místo moře u nás máme Máchovo jezero, místo Mount Everestu Sněžku a namísto ukrutné Annapurny právě Milešovku. Magický realismus uvedený do zeměpisné praxe – to je Milešovka. Není proto divu, že se jedním z jejích sopouchů dostala skupinka skautů až do samého středu Země.

Divadlo Alfa odstartovalo svou letošní sezónu premiérou inscenace Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky), nejnovější režií Tomáše Procházky. Inscenace nezapře své inspirační zdroje – které jsou ostatně uvedeny i v programu. Scéna souboje stegosaura s tyranosaurem je v podstatě citací z Cesty do pravěku Karla Zemana, vyprávění formou čtení a promítání deníkových záznamů s prosakujícími …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.