Online archiv

Jiřička, Lukáš: Demiurgové záhybů, Loutkář 4/2016, s. 50–51

Práci tohoto souboru již mnohým čtenářům netřeba detailněji představovat, neboť soubor Handa Gote je známý nejen díky svým inscenacím (např. Rain Dance, Metal Music, Mission, Mutus Liber, Eleusis), ale i operacím na několika polích, z nichž jednotlivé výboje ovlivňují procesy v druhých oblastech.

Zde je třeba zmínit sérii sociálních intervencí v městském prostoru s názvem Urban Camping v podobě bezdomoveckých dýchánku spojených s rituálními akcemi, výrobou předmětů, sladkou zahálkou nebo koncentrovanou náklonností k démonu alkoholu. Další podstatné aktivity probíhají na poli výtvarného umění a kreativní recyklace a přeznačení zaprášených, vyhozených či pozapomenutých objektů, hudby (personální i morfologické sepětí s psychedelickou kapelou B4, různé hudební počiny Tomáše Procházky alias Federsela či velmi dřevní a až neotesaně půvabné sólové album Roberta Smolíka Expériences Musicales). Lze …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.