Online archiv

Soprová, Jana: Chvějivá magie Krepska, Loutkář 4/2016, s. 48–49

Soubor Krepsko vznikl před patnácti lety a jeho základ tehdy tvořili absolventi Katedry pantomimy HAMU. Na počátku své tvorby se soustředili především na improvizační projekty, respektive kontroverzní experimenty (za happening Ukradené ovace získali Cenu Next Wave 2005). Navzdory tragické ztrátě zakladatele souboru Petra Lorence v roce 2006 pokračovali v práci a postupně se jim podařilo vytvořit velmi specifický výrazový divadelní slovník.

Složení souboru se lety pochopitelně výrazně proměnilo. A za těch patnáct let Krepsko vytvořilo přes dvacet inscenací a hrálo po celém světě. Na čas dokonce zmizelo z Česka a nyní se vrátilo se dvěma pozoruhodnými inscenacemi.

Divadlo Krepsko patří k souborům, které se nedají jednoznačně zařadit – v tom ostatně nejsou dnes tak zvláštní, souborů, které kolísají mezi různými druhy umění, je stále více. Snad je to dáno i tím, že cosi jako tradiční divadlo dnes už praktic…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.