Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Krepsko je hřiště nápadů a inspirace, Loutkář 4/2016, s. 46–47

Stálice českého experimentálního divadelního nebe, skupina Krepsko, se věnuje poetickým nonverbálním inscenacím. Její členové často improvizují a tíhnou k absurditě a černému humoru, zároveň jsou precizními loutkáři a vynikajícími technology. Hlavními osobnostmi Krepska jsou Linnea Happonen a Jiří Zeman a letos oslavili už 15. výročí založení souboru.

Co vlastně znamená „Krepsko“?

Linnea Happonen: Je to hra se slovy, nic víc. Zní to trochu jako název země nebo města.

Jiří Zeman: Ten název něco evokuje, nutí ti nějakou představu, máš pocit, že to znáš, a přitom to vlastně neznáš.

Kdy soubor přesně vznikl a kdo byl u toho?

Linnea Happonen: Na začátku to byl Petr Lorenc, kdo nás dal dohromady. Začínali jsme s čistými improvizacemi a experimenty, a protože jsme chtěli v činnosti pokračovat i s možností hrát předem nazkoušené inscenace, vznikla skupina Krepsko. Naše první představení se konalo 3…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.