Online archiv

Volkmerová, Hana: Pojď ke mně, slone!, Loutkář 4/2016, s. 44–45

O spolku Mehedaha, ve kterém jeho členové při performancích využívají loutky, loutkové artefakty a masky, jsem si povídala s jeho zakladatelem, výtvarníkem a pedagogem Františkem Petrákem a jedním z jeho členů, svým mužem, výtvarníkem Tomášem Volkmerem.

František Petrák je člověk s velmi osobitým a svérázným humorem a vládne jistě štětcem i slovem. Jeho text Viskača ošumí je pro mne jednoduše literární skvost. Tomáš Volkmer je zase člověk, který Františkův humor s klidem přijímá, rád se jím baví a často mu příjemně kontruje. Dodnes nemůžu zapomenout na jejich loutkovou produkci na mezinárodním folklórním festivalu Strážnice v roce 2003, kde vystoupili loutkoví nepozvaní tanečníci z Itálie s vařenými špagetami na hlavě a tanečně to rozjeli tak, až špagety lítaly všude kolem.

Společně se skupinou výtvarníků, převážně bývalých spolužáků ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.