Online archiv

Žatecká Vojíková, Silvie: Síla divadla je v metafoře, Loutkář 4/2016, s. 28–31

Continuo je nezávislá mezinárodní divadelní skupina sídlící od roku 1995 na Švestkovém dvoře v jihočeské obci Malovice, kde členové divadla nejen tvoří, ale i bydlí – v cirkusových maringotkách, rozesetých v bezprostřední blízkosti rozlehlého statku, který se v loňském roce podařilo konečně zrekonstruovat.

Být členem Continua znamená přijmout specifický způsob života, plně se ponořit do nekonečného hledání a života v divadelní komunitě. Věnovat se vedle divadelní činnosti i manuální práci, výrobě kostýmů či loutek, starat se o technický i administrativní provoz divadla. O rozhovor se podělili zakladatelé Divadla Continuo – Pavel Štourač (umělecký šéf skupiny) a jeho manželka Helena Štouračová (scénografka, výtvarnice kostýmů a loutek).

Zrekonstruovaný Švestkový dvůr má za sebou svou první sezónu. Splnila očekávání?

My se pořád ještě seznamujeme s tím, co ten prostor může nabídnout,…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.