Online archiv

Hoffmanová, Judita: Tělo jako loutka, Loutkář 4/2016, s. 21–23

Miřenku Čechovou není třeba dlouze představovat. I když tato performerka, choreografka, tanečnice, režisérka a pedagožka působí často v zahraničí, každá její nová inscenace zanechá na české taneční scéně nesmazatelnou stopu. S Miřenkou se znám, spolupracuji s ní v souboru Tantehorse několik let, a přesto mne nepřestává překvapovat energií, s níž se pouští do nových projektů, stejně jako neochotou podléhat mainstreamu a odvahou dělat si věci po svém.

V rozhovorech často hovoříš o svém studiu na Konzervatoři a HAMU. Málokdo ale ví, že jsi vystudovala také Katedru alternativního divadla na DAMU? Jak na studium vzpomínáš?

Možná je to tím, že hovořím jen o věcech, které byly v mém životě v nějakém smyslu hraniční a extrémní. To, co bylo poklidné a fungovalo dobře, to zapomínám zmiňovat. Studium na DAMU obecně považuji za velmi šťastnou etapu svého života mimo jiné také proto, že to bylo poprvé, …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.