Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Trable s vejci, Loutkář 3/2016, s. 82–83

Když jsem si pročítala program festivalu studentských prací KALD DAMU, nazvaného lakonicky Proces (už s pořadovým číslem 10), zaujala mě mezi mnoha dalšími loutkářskými hříčkami anotace klauzury Tisíc tuctů, která slibovala „autorskou adaptaci povídek Jacka Londona s loutkami a kartony“. Když jsem se 3. června usadila v učebně číslo R202, netušila jsem, jak ucelenou a zralou práci nám posluchači pod vedením Jakuba Maksymova (3. ročník oboru režie-dramaturgie) předloží.

Základem dramatizace je Londonova povídka Dvanáct tisích vajec ze sbírky Zlatý Kaňon, kterou ovšem inscenátoři doplnili o motivy z dalších povídek (např. z povídky Smoke a Shorty). Příběh samotný je velice jednoduchý – sanfranciský novinář David Rasmusen, který je šikanován svými nadřízenými, se při přepisování zpráv dozví o nedostatku vajec na Klondiku. Poptávka po vajíčkách je prý tak vysoká, že lze za jedno vejce utržit až tř…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.