Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Kudy kráčí Damúza, Loutkář 3/2016, s. 78–81

Inspirativní a doprovodný program Loutkářské Chrudimi každoročně příjemně doplňuje a rozšiřuje program hlavní. Do toho doprovodného se může zapojit každý, kdo projeví zájem a ochotu zahrát zdarma, tedy pro radost ostatním. Inspirativní část sestavuje programový ředitel festivalu Michal Drtina na základě pečlivého průběžného sledování tvorby různých profesionálních divadel, nezávislých scén i amatérských souborů. Výběr nemusí ve svém celku bavit a zajímat všechny účastníky, ale něco skutečně zajímavého a podnětného se v něm vždycky najde.

Už čtvrtým rokem hrají na Loutkářské Chrudimi v inspirativním programu svá představení různí tvůrci pod hlavičkou „produkční jednotky“ Studia Damúza. Ta podporuje neotřelé divadelníky a jiné umělce, především z řad studentů a čerstvých absolventů DAMU, kteří chtějí objevovat, provokovat a zkoumat. Každoroční setkávání s produkcí Damúzy je …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.