Online archiv

Volkmerová, Hana: Baví nás objevování nových cest, Loutkář 3/2016, s. 76–77

Posluchači po mnoha letech obnovené Loutkářské konzervatoře završili na 65. loutkářské Chrudimi první ročník veřejnými klauzurami. První setkání studentů se uskutečnilo rok předtím právě zde, poté se setkávali pravidelně jednou za šest týdnů na víkend. Garanty a lektory Loutkářské konzervatoře jsou loutkoherečka a režisérka Michaela Homolová a její manžel, loutkoherec a hudebník Filip Homola z Naivního divadla v Liberci.

S nabídkou vést Loutkářskou konzervatoř pedagogicky vás před více než rokem oslovil Michal Drtina, pracovník NIPOS-ARTAMA. Jak dlouho jste nabídku zvažovali? Co se vám honilo hlavou?

Michaela: Nezvažovali jsme, jestli do toho jít, či nejít. Spíš jsme řešili, jestli budeme schopni naplnit požadavky z časových důvodů. To bylo pro nás úplně nejdůležitější. A v tomhle nám vyšel vstříc náš ředitel Stanislav Doubrava. Zaručil nám volné víkendy, které jsme potřebovali.

Filip: Já js…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.