Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Chrudim bodovala ve svém celku, Loutkář 3/2016, s. 70–74

Loutkářská Chrudim byla v roce svého půlkulatého výročí bohatá, pestrá, inspirativní a v mnoha ohledech pozoruhodná. Hrálo se v sedmi různých hracích prostorách čtrnáct inscenací v hlavním programu, osmnáct v inspirativním a šest v doplňkovém. Ve vzdělávací části, která je už od počátku nedílnou součástí této přehlídky, proběhlo patnáct seminářů. Dále se uskutečnily desítky různých setkání loutkářů, kamarádů, diskutovalo se s porotou i po hospodách, v parku nebo s dětmi u Chrudimky. Živá, tvůrčí a vstřícná atmosféra je možná to nejdůležitější, za čím lidé do „Athén východních Čech“ opakovaně jezdí.

Krátce by se dění na letošní 65. loutkářské Chrudimi dalo shrnout tak, že úroveň inscenací v hlavním programu byla velmi slušná. Diváci se mohli přesvědčit, že amatéři loutky umějí nejen využívat, ale často jsou schopni je i velmi dobře animovat, a to jak v inscenacích kla…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.