Online archiv

Makonj, Karel: Vyhlášení poroty 32. ročníku festivalu Skupova Plzeň, Loutkář 3/2016, s. 69

Jaký byl vlastně letošní ročník SP?

Viděli jsme řadu představení rozdílných věkových adres, rozdílného vztahu k obecenstvu (od podbízivého až k ignorujícímu obecenstvo, a tedy i komunikativní funkci divadla), představení celosouborová i one (two, three) man show, viděli jsme i inscenace se složkami služebnými i složkami sebeprosazujícími se, inscenace pro dospělé i pro ty nejmenší, viděli jsme konečně inscenace loutkářské i alternativní, jak zní v podtitulu festivalu.

Domníváme se, že pro budoucnost by bylo jen dobře tento poměr mezi loutkářskou a alternativní oblastí divadla, který prošel řadou historických proměn, vyjasnit a upřesnit. Má být stále SP především přehlídkou loutkářského umění, nebo se více otevřít i alternativní oblasti, jejíž zastoupení na letošní přehlídce bylo spíše jen symbolické? Na tuto otázku samozřejmě neodpoví porota, to je záležitost hlubšího zamyšlení. Stejně ja…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.