Online archiv

Malíková, Nina: Festival Bielsko-Biała a jeho masky, stíny, loutky a zvuky, Loutkář 3/2016, s. 58–63

Mezinárodní loutkářský festival v Bielsku-Białej je stálicí na nebi významných evropských festivalů. A ani tentokráte, kdy se konal jeho již XXVII. ročník (18.–22. 5. 2016) a kdy slavil 50. výročí své existence, nezůstal své pověsti nic dlužen. Pro ty senzacechtivé se, pravda, nekonaly žádné šokující experimenty, které by rozdělily publikum na adoranty a odpůrce, a festival naopak zůstal svou koncepcí věrný především nejrůznějším formám loutkového divadla – od stínového divadla přes scénickou drobnokresbu s loutkami-manekýny na scéně „stolového“ typu, nejrůznější typy masek až po animaci zvuku.

Svižná ouvertura

Domácí polská divadla (vedle Teatru Lalek Banialuka z Bielska to byl Opolski Teatr Lalki i Aktora, Teatr Lalki i Aktora Kubuš, Teatr Sztuk a na konec Teatr Animacji z Poznaně) se představila v řadě ukázek, zahraniční hostující soubory byly z Ukrajiny, Litvy, Slovenska, Slovinska, Ruska, Holandsk…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.