Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Svět se řítí do ďáblovy řiti, Loutkář 3/2016, s. 52–53

Klasická hudba, klasické marionety a maňásci, klasický přístup Buchet a loutek a neklasický text kritizující současnou společnost – tak by se ve stručnosti dala charakterizovat inscenace Hrůza v Brně, kterou v květnu nastudovalo na základě hry Arnošta Goldflama nezávislé alternativní loutkové divadlo Buchty a loutky.

Poté, co na konci roku 2015 uvedlo Goldflamův text ve světové premiéře Činoherní studio Ústí nad Labem, sáhli po něm tvůrci Buchet a loutek. Žertovná groteska z brněnského prostředí je autorem předurčena k činohernímu nastudování, ale evidentně nabízí zajímavé výzvy i pro loutkáře, resp. pro jejich punkovou odnož, kterou Buchty a loutky už čtvrt století jsou.

Hrůza v Brně se zpočátku tváří jako obyčejná, humorně psaná detektivka, postupně však začíná nabírat silnějších a silnějších společensko-politických rozměrů, až na konci diváky úplně mrazí.

Soubor v čele s Vítem Brukne…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.