Online archiv

Vondráková, Adéla: Je to nádherné, je to krásné, Loutkář 3/2016, s. 48–51

Sešli jsme se asi hodinu před odjezdem souboru na festival. Marka Bečku jsem potkala už na chodníku před divadlem, zrovna nakládal věci do auta. Po krátké cestě nejmenším výtahem na světě mě pozval do buchťácké zkušebny, dílny, archivu, kafetérie a kanceláře v jednom. Je to úžasně chaotický a celkově fascinující prostor, nesoucí více než jen známky snad všech předchozích inscenací Buchet a loutek. Člověk by se v těch dvou místnostech a chodbičce dokázal toulat desítky minut a dost možná i ztratit. Já ale naštěstí měla průvodce, za kterým postupně přicházeli i ostatní členové souboru.

Buchty a loutky letošní sezónu slaví 25 let od svého vzniku. Jak vám to uteklo?

Uteklo nám to hezky. Teda mně. Za ostatní bych asi neměl mluvit. Ale mám pocit, že to bylo dobré. Zažili jsme chvíle, kdy to bylo horší – ekonomicky, nebo lidsky. Pak zase byly chvíle, kdy to bylo super. Prostě se to střídá, jako v všechn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.