Online archiv

Veverková, Lenka: V hudbě už je slyšet, co se má stát na scéně, Loutkář 3/2016, s. 33–35

„Nejsem vystudovaný loutkář, nejsem vystudovaný scénograf a nejsem ani vystudovaný režisér. Budete dělat rozhovor se samozvaným amatérským divadelníkem,“ upozornil mě hned na začátku Matěj Forman, který je kromě výše zmíněných povolání také ilustrátorem, grafikem a hercem.

Ovlivnilo vás nějak studium na UMPRUM ve způsobu přemýšlení nad scénografií?

Na UMPRUM jsme hodně kreslili a vedoucí ateliéru nás navíc inspiroval k tomu naučit se vyprávět příběhy formou ilustrace. Umět trochu kreslit pomáhá při každé výtvarné práci, je to velká úleva umět si věci nebo nápady zachytit tužkou na papír. Způsob používání kresby při práci na scénografii je sice jiný než při práci na ilustraci, takže když si do bloku črtám nápady a nesmysly, je mi jedno, jak to výtvarně působí, ale za měsíc za dva mi při pohledu na to naskočí, co jsem si chtěl zaznamenat.

Jaká byla vaše cesta od ilustrace a grafiky ke sc…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.