Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Fascinuje mě vztah herce a loutky, Loutkář 3/2016, s. 14–17

Britský herec a režisér Mark Down byl hostem letošního ročníku Divadla evropských regionů, respektive části Gaudeamus Theatrum, kde vedl workshop pro studenty loutkářství ze zemí V4. Českému publiku není neznámý – už loni zaujal jeho soubor Blind Summit Theatre uvedením veleúspěšné

stand-upové komedie The Table (Stůl) jak na DER, tak na mimořádné Skupově Plzni. Moje setkání s Markem Downem proběhlo po skončení workshopu. Byl viditelně unavený, ale suchý britský humor ho po celou dobu našeho více než hodinového rozhovoru neopouštěl.

Soubor Blind Summit Theatre byl založen roku 1997. Jaké nevýznamnější milníky byste vybral z jeho téměř dvacetileté historie?

Och bože, to je strašné, už je to skoro dvacet let… Abych byl upřímný, začínal jsem jako činoherec. Ale protože jsem měl nabídku vést čtyřtýdenní loutkový workshop, tak jsem se dostal k loutkám. Protože když jste herec, vezmete cokoli. Pracovali j…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.