Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Tři pohledy na postupové přehlídky, Loutkář 2/2016, s. 68–72

Každým rokem se zhruba sedmdesát až sto loutkářských souborů z celé České republiky setkává na krajských postupových přehlídkách, aby divákům i odborným porotám ukázaly své inscenace a především to, jak o loutkovém divadle v posledním roce uvažovaly, jak ho vnímaly a jaká témata je zajímala. O ohlédnutí za letošními přehlídkami jsme požádali tři osobnosti, kteří amatérské loutkové divadlo dlouhodobě sledují – (v abecedním pořadí) Michala Drtinu, Luďka Richtera a Blanku Šefrnovou.

Jaká podle vás byla úroveň letošních přehlídek?

Blanka Šefrnová: Letos jsem viděla tři přehlídky: Turnov, Třebíč a Svitavy a jejich úroveň byla podle mého názoru průměrná nebo lehce nadprůměrná.

Luděk Richter: Samozřejmě se to liší a jsou dvě kritéria, jak na tuhle otázku nahlížet: jednak ve srovnání s jinými ročníky téže přehlídky, jednak v absolutním srovnání všech přehlídek všech věků. Ob…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.