Online archiv

Lásková, Petra: Pořád jedu a jsem za to vděčný, Loutkář 2/2016, s. 64–66

Režisér Janek Jirků se v posledních letech věnoval převážně činoherním inscenacím pro dospělé a televizní tvorbě. Únorová premiéra inscenace Lipany je tak jeho režijním návratem do Divadla Minor takřka po pěti letech.

Jaký byl comeback na scénu, kde jste coby čerstvý absolvent Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU zastával funkci uměleckého šéfa?

Kvůli své práci v televizi jsem se divadlu už dva a půl roku vůbec nevěnoval, a tak jsem to nebral ani tak jako návrat do Minoru, jako spíš návrat k divadlu vůbec. S Minorem jsem pochopitelně nejvíc spojovaný, ale šel jsem tam hlavně kvůli Ivě Kopecké, dramaturgyni, která si mne hned získala svou citlivostí a přístupem. A pak jsem chtěl udělat něco dohromady s Ondrou Nosálkem, Karlem Kratochvílem a Václavem Jelínkem, s nimiž už tři roky „drtíme“ televizní tvorbu a bylo na čase realizovat i nějaký „živý kus“. Radku Pavlovčinovou jsme si pak k tomu …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.