Online archiv

Vondráková, Adéla: V loutkách je magický potenciál, kterému se máloco vyrovná, Loutkář 2/2016, s. 56–58

Že Braňo Mazúch není obyčejný divadelník, mi došlo záhy. Neměl ani celých pět minut zpoždění a přesto mi přišla SMS s omluvou. Dorazil právě ve chvíli, kdy jsem ji dočítala. Seděli jsme v jedné z těch kaváren, kde je každá židle jiná. Pomalu mi docházelo, že jsem pro tenhle rozhovor zvolila v podstatě ideální místo. Ty oprýskané židle, narcisy na stolech, čistě bílá výmalba, ta krásná dvoukřídlá okna otevřená ven na Anenské náměstí, bylo to trochu jako návrh scénografie k nějaké nové inscenaci. A to včetně všeho toho hluku, který produkovalo brečící dítě, skupiny různými jazyky hovořících turistů uvnitř i na chodníku, cinkání nádobí a kávovar. Braňo Mazúch seděl naproti mně a vyzařoval klid.

V lednu jste se stal uměleckým šéfem Divadla Lampion. Vaše cesta k divadlu ale vedla trochu oklikou. Nejdříve jste studoval cestovní ruch.

Ano, ale ještě před cestovním ruchem jsem dělal přijí…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.