Online archiv

Vondráková, Adéla: Lampion na dobré cestě, Loutkář 2/2016, s. 59–61

Braňo Mazúch je v pozici uměleckého šéfa Divadla Lampion v Kladně necelý půlrok, nastoupil v lednu tohoto roku. Ještě předtím ale v Lampionu režíroval dvě inscenace – Nekonečný příběh a České Vánoce Josefa Lady – a své šéfování zahájil inscenací Uhlíř, princ a drak, jejíž autorkou je známá česká písničkářka Radůza. A pod jeho vedením už v Lampionu stihla vzniknout i řada dalších výrazných inscenací jiných režisérů. Jaké divadlo tedy Braňo Mazúch v Lampionu má?

Když mi Braňo Mazúch odpověděl na otázku, jaké divadlo by chtěl v Lampionu mít, že „loutkové, výtvarné, interaktivní a s živou hudbou“, ještě jsem nedokázala plně docenit, jak realistické kontury tahle jeho vize má. Nová éra Divadla Lampion se totiž zdá být skutečně přesně taková, a to zejména ve srovnání třeba s Čertovskou pohádkou, něco málo přes rok starou inscenací.

Nutno uznat, že v Čertovské pohádce je skutečn…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.