Online archiv

Vojtíšková, Zuzana: Loutky bouří zmítané, Loutkář 2/2016, s. 38–39

Ostravská kulturní scéna v posledních letech neustále dokazuje, že je skutečně kreativní a zajímavá v celorepublikovém kontextu. Při příležitosti 400. výročí úmrtí Williama Shakespeara zorganizovaly tamní instituce celoroční projekt SO2016, v jehož rámci se divadla, knihovny, muzea, ale také školy, spolky i jednotlivci snaží o spolupráci a vzájemné pozitivní impulzy. Divadlo loutek Ostrava se do tohoto mezikulturního počinu zapojilo dubnovou premiérou inscenace hry Bouře, vrcholného díla posledního období Shakespearovy tvorby.

Uvedení tohoto titulu na scéně určené především dětským a dospívajícím divákům má své jasné opodstatnění a jistě se setká s příznivým ohlasem pedagogů, kterým tato inscenace může pomoci při výuce českého jazyka a literatury. Volbě tohoto textu nahrává samotný příběh, který je téměř až pohádkový, výraznou roli v něm mají kouzla a magie a vystupují v něm nadpozemské a …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.