Online archiv

Redakce: Loutkáři mají lépe zvládnuté ego, Loutkář 2/2016, s. 30–31

Ačkoli nemá rád škatulkování divadla, je třeba na začátek uvést, že v divadlech všeobecně braných jako loutková pracoval režisér a vedoucí KALD DAMU Jiří Havelka jen dvakrát. Poprvé v královéhradeckém DRAKu, kde pod jeho vedením vznikl divácký hit Poslední trik Georgese Mélièse (2013, cena Erik za nejinspirativnější inscenaci roku, cena za režii na Skupově Plzni 2014) a před měsícem měla ve slovinské Lublani premiéru inscenace Misija X, na níž opět spolupracoval se scénografem Markem Zákosteleckým. (red)

Jak ses dostal režii v loutkovém divadle? Bylo to tvoje přání a touha si to zkusit, nebo to bylo na základě pozvání ze strany divadla?

Ono to vždycky probíhá podobně. Nosím v hlavě delší dobu nějaké nápady, témata nebo jenom principy, co bych si chtěl někdy zkusit, a pak, když přijde nabídka na autorskou režii, tak o nich mluvíme a najednou zjistíme, že třeba tenhle nápad se vlastně parádně hodí, sk…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.