Online archiv

Malíková, Nina: Divadlo je jen jedno, Loutkář 2/2016, s. 22–23

Setkání Petra Kracika s loutkovým divadlem bylo celkem krátké a z hlediska jeho dalšího divadelního působení překvapivě na počátku jeho režisérské kariéry. Většinou se k loutkám obracejí už zkušení režiséři, u Kracika tomu bylo naopak, přišel k loutkám hned po dokončení DAMU. S jeho jménem a zejména jeho režiemi v letech 1984–1989 jsou spjaty následující inscenace v brněnském Divadle Radost (tehdy Loutkovém divadle Radost): Císař Peer Gynt (1985); O carevičce a sedmi bohatýrech („velká“ a „malá“ verze jako one man show Akrama Staňka), Asagao – vše v roce 1986; Don Juan (1988) a Jelisejevova Tři přání (1989). Všechny tehdy – každá po svém – vzbudily v loutkářském světě rozruch.

Vaše režie nelze v dějinách moderního loutkového divadla minout, ale asi největším překvapením byl váš Don Juan.

Bylo těžké dostat zvolené téma do loutek, aby v sobě měly lidský charakter a také vyjadřovaly duše…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.