Online archiv

Redakce: Staré loutkárny mám rád, Loutkář 2/2016, s. 28

Do světa loutek dvakrát vstoupil i jeden z nejoceňovanějších současných režisérů Jan Antonín Pitínský. V plzeňském Divadle Alfa nastudoval inscenace Démonův pramen (2010) a Princ Bhadra a princezna Vasantaséna (2013), obě na texty dramatika Huberta Krejčího. (red)

Jak jste se dostal ke spolupráci s Divadlem Alfa?

Byl jsem osloven panem Vašíčkem, dramaturgem Divadla Alfa.

Jak vzpomínáte na přípravu inscenací v tomto loutkovém divadle? Byla to vaše první divadelní zkušenost s loutkami?

Šlo vlastně vždy o činoherní inscenace s jistými loutkářskými prvky. Zajímavé to bylo tím, že šlo vždy o stylizaci v „čínském“ nebo „indickém“ stylu, takže herci sami hráli trošku jako loutky, vždy ale nápaditě a hravě. Jinak se loutek od dětství dost bojím a neumím s nimi vůbec pracovat. Pokusil jsem se kdysi v HaDivadle o velkoloutkový Máchův Máj a pamatuji si, že mě dost skličovalo vidět malé či velké loutky a jak …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.