Online archiv

Malíková, Nina: Miloslav Klíma – udatný, Loutkář 2/2016, s. 9–11

Pracovali spolu ve vedení AMU celkem osm let – doc. Ivo Mathé jako rektor, prof. Miloslav Klíma jako prorektor. Během tohoto období se na AMU mnohé změnilo. I když Klíma divadlo ani pedagogickou práci v těchto letech neopustil, byla to pro něj určitě další životní etapa a zkušenost. Jejich aktivním svědkem byl právě Ivo Mathé.

Jaké bylo vaše první setkání s Miroslavem Klímou?

My jsme o sobě s Mílou Klímou věděli, ale nikdy jsme spolu před tím nepracovali, ani se nějak nesetkávali. Neměli jsme asi úplně mimoběžné životy, ale on ho měl možná zajímavější a pestřejší, protože byl vystrčen z Prahy po 60. letech, absolvoval Cheb, Hradec Králové, a tam už jsme nějaké společné průsečíky měli – především Kroftu a lidi z divadla. V Krátkém filmu pak pracoval s Jirkou Kubíčkem na animovaných filmech, takže jsem o něm věděl, ale nikdy jsme spolu na něčem nespolupracovali.

Když jsem byl osloven, abych se …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.