Online archiv

Šplíchalová Mocová, Kateřina: Pan dramaturg, Loutkář 2/2016, s. 4–8

Profesor Miloslav Klíma. Skvělý dramaturg i pedagog. Obojí mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, byla jsem jeho studentkou dramaturgie na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Vždy si poslechne, co máte na srdci, nahlídne na věc se zájmem, ale i s nadhledem. Umí poradit: ať vás v divadle napadne jakákoli šílenost, nepokouší se vám ji rozmluvit, trpělivě počká, až si ke zjištění, že jste vymysleli něco nerealizovatelného, dojdete sami. K takovému odhalení vás vede nenápadnými, cílenými otázkami. Je to člověk, který pracuje a pracovat vlastně nikdy nepřestává. Známé jsou především jeho inscenace s Janem Grossmanem na prknech činoherních nebo s Josefem Kroftou na scéně loutkové. Letos např. získal Cenu ASSITEJ – Mezinárodní organizace divadel pro děti a mládež – za svůj přínos v oblasti moderního divadla pro mladé.

Jak jste se dostal k divadlu?

Divadlo bylo nouzové, zbytkové řešení. Nevzali mě n…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.