Online archiv

Balogh, Géza: Henryk Jurkowski, čaroděj v přestrojení, Loutkář 1/2016, s. 75–76

Henryk Jurkowski, Čaroděj v přestrojení

Tento text jsem přednesl v květnu 2015 v Subotici na konferenci pořádané k poctě Henryka Jurkowského. Tehdy jsem ještě nevěděl, že to bude naše poslední setkání. Že za méně než půl roku bude z laudacia nekrolog. Na původním textu jsem změnil jen to, že jsem přítomný čas na určitých místech opravil na minulý. Chtěl bych se touto zdravicí rozloučit s vynikajícím vědcem a se svým drahým přítelem.

Jeho knížky mám v knihovně umístěné tak, abych na ně dosáhl jedním pohybem – mám je hned za zády. Vždycky, když sednu ke stolu, abych začal psát, jsem rád, že je mám vedle sebe. Ani pro ně nemusím vstávat. Stačí natáhnout ruku a vzít si je. Dělám to často. Dělám to dokonce i ve chvílích, kdy se ani nezdá, že bych je potřeboval. Vždycky je dobré si ověřit, co o nějakém tématu napsal Jurkowski. A to nejenom proto, abych na něj odkázal, ocitoval ho, nebo s ním …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.