Online archiv

Vojíková, Silvie: Malé divadlo v novém kabátě, Loutkář 1/2016, s. 49–51

V roce 2014 došlo v českobudějovickém Malém divadle k dalším personálním změnám: uměleckým šéfem se stal Petr Hašek, kmenovým režisérem Janek Lesák. Zaměřili se především na autorskou tvorbu a výrazné úpravy klasických látek. Jejich dramaturgické počiny i režijní práce vtiskávají Malému divadlu osobitou poetiku, na kterou tak dlouho čekalo.

První inscenací režiséra Janka Lesáka se v Malém divadle stala akční komedie Etiketa pro sígry. Tematicky (vztahy ve školním prostředí, klučičí touha po dobrodružství) navazuje na inscenaci 100 roků prázdnin dramaturgicko-režijního tandemu Jakub Vašíček–Tomáš Jarkovský, s kterou ji spojuje postava přísné pedagožky, zapojení živé hudby (především ve formě předělů mezi jednotlivými obrazy) a portréty stejného prezidenta (opět s tváří Josefa Brůčka, tentokrát vyfotografovaného v neseriózních podobách).

I v Etiketě scénáristické dvojice Janek Lesák…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.