Online archiv

Balvínová, Malvína; Balvín, Jaroslav: Na divadle jste pořád v jednom záběru, Loutkář 1/2016, s. 46–48

Režisér a výtvarník Jiří Barta, legenda české animace, se doposud věnoval především filmu. Nyní si v plzeňském Divadle Alfa vyzkoušel divadelní režii, a to v adaptaci svého úspěšného filmu Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny.

Kdo a kdy přišel s nápadem adaptovat film Na Půdě aneb Kdo má dneska narozeniny pro divadlo?

Pro mě už byl film uzavřená kapitola a nenapadlo mě, že bych z toho dělal něco jiného. Do plzeňského Divadla Alfa ale nastoupil nový ředitel Jakub Hora, a ten mi nabídl, jestli bych pro ně nechtěl připravit nějaké představení. Nebylo napřed řečeno, co bychom inscenovali, ale Jakub dal v úvahu právě Půdu. To mi připadalo jako dobrý nápad, protože mezi divadlem a animovaným filmem je blízká souvislost a kromě toho to, co se do filmu nevešlo, jsme mohli využít v inscenaci.

Uvažovali jste i o nějakém jiném námětu?

Uvažovali jsme trochu o Golemovi, ale to je takový nekonečný projekt. Nav…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.