Online archiv

Vondráková, Adéla: Užíváme si každou novou příležitost, Loutkář 1/2016, s. 30–33

Rosťu Nováka už není nějakou dobu třeba dlouze představovat – je principálem Cirku La Putyka, uměleckým šéfem nového multifunkčního kulturního prostoru Jatka 78, je divadelním i filmovým režisérem a hercem. A všechny tyto funkce dokáže nějakým zázrakem skloubit.

Ve většině článků o vás jsem se dočetla hned v první řádce: přímý potomek legendárního loutkáře Matěje Kopeckého. Neštve vás tohle škatulkování už někdy? Jak se vůbec dá s takovou rodinnou historií vypořádat?

Já jsem se tou historií naší rodiny vypořádával v inscenaci 8 – Polib prdel kosům, kterou režírovali SKUTŘI v Divadle Archa. Tam to bylo vlastně všechno řečené. A kdo zná moji tvorbu, tak asi ví, že svoji rodinu respektuji, ctím a k tomu také směřuje divadelní trilogie, kterou se momentálně zabývám.

O tom svědčí i fakt, že do svých inscenací členy rodiny často obsazujete. V kolika inscenacích jste se už setkali?

Tát…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.