Online archiv

Lešková Dolenská, Kateřina: Český nový cirkus, Loutkář 1/2016, s. 22–29

Cirkus a nový cirkus jsou s loutkovým divadlem velmi propojené. Je to tak ale i v jiných kulturách, nebo má česká produkce svá specifika? Na tuto a podobné otázky jsme se zeptali předních českých odborníků, kteří se novým cirkusem profesně dlouhodobě zabývají. Na otázky redakce odpovídali (v abecedním pořadí) Ondřej Cihlář, spoluautor publikace Orbis cirkus (NAMU 2014), šéfredaktor Taneční zóny a redaktor Divadelních novin Vladimír Hulec, ředitelka Cirqueonu Šárka Maršíková a redaktorka Českého rozhlasu – Vltava, která právě obhájila svou disertační práci o novém cirkuse na FF UK, Veronika Štefanová.

Kdy se podle vás vůbec začal formovat český nový cirkus? Co považujete v kontextu tuzemského divadla za prehistorii nového cirkusu? A co bylo podle vašeho mínění tím zásadním milníkem pro jeho etablování a jistou emancipaci mezi divadelními druhy?

Vladimír Hulec: Nejprve je třeba si ujasnit termín "nov…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:
28. přelet nad loutkářským hnízdem

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.