Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Novák, Jan: Čechova Olomouc 2015, Loutkář 6/2015, s. 46

Již 22. ročník této nenápadné, ale houževnaté přehlídky se konal ve dnech 7. a 8. listopadu 2015. Proč ta epiteta? Čechova Olomouc je koncipována jako bienále, což znamená, že existuje 44 let, překonala nejrůznější protivenství, žije bez státních dotací a drží se prvotního záměru – prezentovat loutkové inscenace určené dětem.

Na letošní přehlídce se představilo devět souborů a není bez zajímavosti, že šest z nich existuje déle než šedesát let. Všechna uvedená představení byla určena dětem a ve všech dominovaly loutky. Převahu měly marionety. Co tedy bylo v Olomouci k vidění?

Zahájení patřilo Přerovskému Kašpárkovi, jenž letos slaví sté narozeniny. Zahráli inscenaci, kterou připravili mladí členové souboru. Je přirozené a logické, že v souborech čas od času dochází ke generační výměně a že to někdy bývá konfliktní proces. Pokud by z jeviště zavanulo odhodlání dělat divadlo jinak (ř…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.