Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Malíková, Nina: České středisko UNIMA v roce 2015 aneb Od Přeletu k Přeletu , Loutkář 6/2015, s. 24

21. březen se z iniciativy UNIMA celosvětově slaví jako Světový den loutkového divadla. České středisko informovalo o této události tisk, česká loutková divadla a zveřejnilo a distribuovalo poselství Behrouze Gharibpoura, proslulého íránského divadelního režiséra a průkopníka tradičního perského loutkového divadla.

28. 5. 2015 si loutkáři 10. ročníkem Slavností UNIMA/UNIMA Festum připomněli výročí založení UNIMA. Slavnost byla za spolupráce UNIMA organizována v Říši loutek Centrem českých loutkářů a byla věnována významnému umělci, loutkáři, režisérovi a herci Karlu Brožkovi. Součástí slavnosti bylo otevření výstavy o jeho osobnosti, křest knihy Karel Brožek a byly uvedeny Brožkovy inscenace Kouzelná píšťala (ve výpravě Marka Zákosteleckého) a už legendární Don Giovanni.

Během celého roku 2015 probíhaly práce na internetové anglické podobě Světové loutkářské encyklopedie UNIMA, pro ktero…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.