Online archiv

Soprová, Jana: Víkendové přelétání nad Minorem, Loutkář 6/2015, s. 20–23

Od pátku do neděle 6.–8. listopadu žilo pražské Divadlo Minor Přeletem nad loutkářským hnízdem, tedy už jeho pětadvacátým ročníkem. Minor se během let rozrostl, větve jeho stromu pronikly do dříve neutrální pasáže, a stal se tak doslova dětským rájem. Takže prostorů, kde lze nejen hrát, ale taky si hrát, je tu spousta.

Však se také během víkendu hodně výtvarně tvořilo pod vedením Petry Líbové a mezi tím se chodilo do divadla, plnil se nejen velký a malý sál, ale také „ponorka“ a „uši“. Na šestnáct inscenací vybraných z toho nejzajímavějšího, co na profesionální i amatérské scéně vzniklo, si dalo sraz v Minoru. A o diváky rozhodně nebyla nouze. Všude bylo plno. Jak povznášející a příjemné pro tvůrce! I když zaznělo konstatování, že v minulé sezóně nevzniklo nic, co by výrazně kvalitativně převálcovalo ostatní projekty, na druhé straně lze říci, že se na přehlídce neobjevil žádný vyl…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.