Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Vondráková, Adéla: Libé Libozvuky a temný Robin, Loutkář 6/2015, s. 16–18

Děti a hudba jsou kombinací, o které se všeobecně soudí, že funguje. A nemusíme se vždy obracet jen k čistě hudební tvorbě, která samozřejmě má i v českém kontextu své ikonické představitele. Podívejme se třeba jen na obyčejné televizní Zpívánky, které navzdory všemu setrvaly na obrazovkách čtvrt století a ještě se dočkaly vydání na DVD a nové aktuální verze. Anebo na některý z klasických filmů z dílny Walta Disneyho (ať už na Sněhurku, Popelku, nebo i Knihu džunglí), mnohdy nesoucí určité shodné znaky s americkým muzikálem 40. let.

Bejbypank a ti druzí

Co se domácí scény týká, v současnosti je nejvýraznějším představitelem hudebně-divadelní produkce pro děti Kašpárek v rohlíku. Když byla v roce 2007 v Jihočeském divadle uvedena jeho první inscenace, stalo se tohle uskupení prakticky přes noc slavným a ještě tentýž rok vzniklo první CD. Bejbypank – žánr, který se Kašpárek snaží protlač…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.