Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Vašíček, Pavel: Jaroslav Suchý, loutkář a pábitel II., Loutkář 6/2015, s. 7–9

„Já nikdy nelžu, protože jsem křesťan. Já nelžu, a lhu-li, pak jedině, musím-li se vyhnout pravdě.“

Jedno z otcovských naučení synu Ondřejovi.

Věnovali jsme počátkům divadélka Modrá trojka větší pozornost proto, že zásadně předurčily jeho další cestu, ať už se později jmenovalo Modrá scénka, či Klubíčko. Předurčily formu jeho provozu i zaměření repertoáru.

Divadlo Jaroslava Suchého bylo v duchu českých loutkářských tradic divadlem „kočovným“. Putovalo především po nejrůznějších místech Prahy – hrálo např. v Parku kultury a oddechu Julia Fučíka (dále PKOJF), ve výloze Domu obuvi, v čekárně Hlavního nádraží ČSD, v LD Jiskra v Kobylisích, v LD Kováček na Smíchově, Na Chmelnici, v KD Novodvorská, v řadě škol a školek atd., vyjíždělo však i mimo hranice hlavního města, mj. hrálo i v Plzni.

V sezóně 1955/56 získal principál pro spolupráci i manželku Růženu a syna Ondřeje. (Ondřej …

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.