Online archiv

red; kld; nm: Kurýr, Loutkář 6/2015, s. 2–3

Z domova

Přelet nad loutkářským hnízdem 2015

Ve dnech 6.–8. listopadu se uskutečnil 25. Přelet nad loutkářským hnízdem. Stejně jako v minulých letech byla v rámci přehlídky udělena cena Erik, a to na základě hlasování odborné veřejnosti o nejinspirativnější počin v oblasti loutkového a alternativního divadla za uplynulou sezónu. Letošním držitelem Erika se stala inscenace pražského Divadla Minor Mami, už tam budem? v režii Jiřího Jelínka. Ten cenu získal již počtvrté.

Znovuoceněný Beránek

Do sbírky ocenění, která si z festivalových cest přivezla inscenace O beránkovi, který spadl z nebe v provedení libereckého Naivního divadla, přibyly další tři zářezy. Na přehlídce PIF v chorvatském Záhřebu porota ocenila herečku Dianu Čičmanovou (za animaci), Roberta Smolíka (za scénografii) a Zvláštní cenu poroty obdrželo NDL za kreativní zapojení dětské hry do inscenace.

Korejská prezidentka navštívila P…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.