Online archiv

Balvínová, Malvína: Jak dostat divadelní dynamiku do spoutaného obrazu, Loutkář 5/2015, s. 28–29

Režisér Malého Pána Radek Beran, divadelník ze souboru Buchty a loutky, si natáčení opravdu užil. Svým filmem razí po Janu Svěrákovi a jeho počinu Kuky se vrací cestu celovečerním loutkovým snímkům, v nichž jsou loutky snímané v reálném čase. O tom, jak se k natáčení dostal, jaká úskalí a specifika má filmová práce s loutkami a co dalšího chystá, jsme si povídali v následujícím rozhovoru.

Jak jste se dostal ke zfilmování knížky Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha Velká cesta Malého pána?

S Buchtami a loutkami jsme spolupracovali asi před pěti lety s internetovou televizí Bedna.tv. Zaměřuje se spíš na adrenalinové sporty, ale my jsme s nimi dělali nekorektní zprávy, které rekapitulovaly, co se stalo předchozí týden. Bylo to ale tak nekorektní, že to zakázali.

To byly tak vulgární?

Ne že by to bylo až tak vulgární, ale dělali jsme si tam srandu z politických témat, nehodilo se to v kontextu k ostatním po…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.