Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Balvínová, Malvína: Tradiční česká loutka ve filmu Malý pán, Loutkář 5/2015, s. 26–27

V květnu vstoupil do kin očekávaný loutkový film Malý Pán inspirovaný knižní předlohou Velká cesta Malého pána. Za tímto odvážným počinem, který má navázat na tradiční českou loutkařinu (a jasně se vymezuje oproti současným počítačově animovaným rodinným filmům), stojí především režisér Radek Beran z divadelního uskupení Buchty a loutky a mladý výtvarník František Antonín Skála. Na následujících stránkách si můžete kromě recenze snímku přečíst i rozhovor s oběma tvůrci.

Malý Pán vzbudil ve vodách českého filmu docela rozruch. První velký úspěch se dostavil na festivalu Finále Plzeň, o něco později se pak stal jednou z nejžádanějších projekcí na mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm v Třeboni. A to i přesto, že animovaný vůbec není.

Přiznaně voděný loutkový film není u nás novinkou; zároveň se ani netěší nějaké masové produkci. Jedná se totiž o jakýsi hybrid na…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.