Přelet nad loutkářským hnízdem

Online archiv

Dudová, Iveta: Dospělí ztrácejí odvahu experimentovat, Loutkář 5/2015, s. 24

Řezbář a loutkářský technolog Miroslav Trejtnar patří ve svém oboru k tuzemské špičce a je v této oblasti i velmi aktivním pedagogem. Vede jednodenní i vícedenní workshopy věnované řezbě i animaci divadelních a filmových loutek a práce jeho studentů bývají k vidění třeba během každoročního festiválku Teatrotoč. V červnu letošního roku oslavil projekt Puppets in Prague, pod jehož hlavičkou dílny se svou ženou Leah Gaffen pořádá, už 15. výročí.

Kdy se u vás poprvé projevila touha věnovat se loutkám?

Pocházím z Hradce Králové, kde jsem jako dítě zažil hvězdná léta Divadla DRAK a inscenace jako byla například Kroftova Zlatovláska. Pak jsem odešel do Prahy studovat řezbářství a pokračoval jsem na DAMU, na loutkářskou scénografii. Takže jsem se k tomu dostával postupně.

Má u vás řezbářství rodinnou tradici?

Právě, že vůbec ne. Pocházím z výtvarnické rodiny, můj otec maloval obrazy. Ale řezb…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.