Online archiv

Kosáková, Tereza: Jak s Trnkovými principy dobýt svět loutkového filmu, Loutkář 5/2015, s. 21–23

Dvakrát až třikrát do roka prezentují ve světě práci světoznámého loutkářského studia Mackinnon and Saunders. Ian Mackinnon se v České republice představil před čtyřmi lety na 11. ročníku festivalu animovaného filmu Anifest, Peter Saunders přijel ukázat tvorbu společnosti tento rok na mezinárodní 31. ročník Skupovy Plzně. Zde v rámci workshopu Charakter a technologie filmové loutky přiblížil nejenom vývoj a postupný vzestup manchesterského studia, ale také práci na výrobě loutek pro různé tuzemské i zahraniční filmové projekty.

Pozvání na Skupovu Plzeň bylo pro Petera Saunderse také velikou příležitostí seznámit se s místem, kde se narodil výtvarník a režisér animovaných filmů Jiří Trnka, který ho velice zásadně ovlivnil již v době studií. A pokud by nebylo jeho vlivu, nejspíš by asi ani nikdy nezaujal amerického režiséra Tima Burtona – spolupráce s ním pro společnost představovala zlomový okamžik.…

Tento článek je v plné verzi přístupný pouze pro stávající předplatitele časopisu. Pokud k němu potřebujete výjimečně přístup například z vědeckých důvodů, neváhejte kontaktovat redakci časopisu. Předplatitelé pro přístup k článku zadejte, prosím, své heslo. Pokud jste své heslo ještě nedostali a máte Loutkáře na letošní rok předplaceného, napište nám a my vám je obratem zašleme.

Vaše heslo:

Provozovatelem těchto stránek je Sdružení pro vydávání časopisu Loutkář, Celetná 595/17 Praha, IČ: 67363741. Obsah těchto stránek je předmětem práva autorského a bez svolení provozovatele stránek jej nelze dále šířit. Provozovatel neodpovídá za obsah stránek třetích osob, na které na svých stránkách odkazuje. Vstup do administrace zde.